Familj

Öns godaste glass?!

Vi är hemma igen, barnen ville inte alls lämna ön och längtar redan tillbaka, men Alex och jag kände för lite miljöombyte och att vi skulle landa lite hemma innan nästa veckas hemliga äventyr. (Blir bara mer och mer förväntansfull för varje dag…)

Men Öland, mer specifikt Norra Öland, där vårt sommarparadis finns är ju bara så underbart. Kommer spara minnen och bilder från den gångna veckan i hjärtat och plocka fram dem senare i höst.

Och kanske är det också så att vi hittat öns godaste glass. Eller kanske det karamelliserade cornflakesströsslet på Gelaterian i Byxelkroks hamn. Maj Gadd så gott!! Och alla fellow norr-bor verkar instämma att döma av kommentarerna på Insta när jag visade bilder därifrån. Hamnen i Byxelkrok alltså, Gelaterian och strössel. Nom nom!!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.