Inredning,  Inspiration,  Köket

Har ni bra tips?

Som ni vet, alldeles förfärligt väl, vid det här laget är detta vårt nya köksbord. Till detta behövs stolar (!) och vi tänker oss bara två stycken i vårt lilla kök. Problemet är att vi inte vet vilka? Jag tycker att det är jättesvårt med stolar om man inte tänker sig att antingen köpa de dyra designstolarna man egentligen vill ha eller köpa äldre pinnstolar och måla själv.

Efter att ha målat fem pinnstolar börjar jag dock känna mig lite färdig på den fronten, dessa ska ju dessutom stå i vårt vardagsrum och jag är inte säker på att jag vill ha samma typ av stolar i köket.

Så nu vänder jag mig till er fina, smarta, uppfinningsrika och kunniga läsare, har ni tips på bra stolar som skulle passa till vårt bord?

Ps. Blev alldeles varm i hjärtat av ett mail jag fick av Frida i förra veckan. Tänk att man kan känna sig välkommen i sin nya hemstad innan man ens har flyttat dit? Det är ju fantastiskt!

Tack Frida, tack tjejerna på Alvhem Mäkleri och tack vännerna på Ellermore reklambyrå för det!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.