Tänt vare här
Nu är den nya lampan på plats i fönstret i sovrummet och jag är supernöjd med hur det blev. Är nästan lite extra nöjd med den röda tyg sladden 🙂 Eftersom sladdar i allmänhet, och mörka sladdar i vita fönster i synnerhet, är otroligt fula tycker jag att det blir mycket bättre när sladden är lite roligare än vanligt.
Kan nu också konstatera att tiden på året är här då det är svårt att få till bilder i dagsljus till bloggen, är ju för sjutton aldrig hemma när det är ljust och hinner inte/kan inte/vill inte fixa alla veckans blogginlägg på helgerna. Det måste ju vara lite ”live-känsla” här ändå, tycker ni inte det?
Men men, det är ju fint att visa hur lampan ser ut när den lyser också så varför inte? Nu bor vi i ett land med fyra fantastiska årstider, ett par av dessa är lite mörkare än andra och då får vi blogga lite ”mörkt” också 🙂
Att lampan bara kostar 199 kr är ju ändå något av en ljuspunkt! 😉